Yhteystiedot

Myynti ja markkinointi

Keijo Toots,
myyntipäällikkö
+358 50 376 6611
keijo.toots@hub.fi

Kati Hollmén,
markkinointi- ja viestintäpäällikkö
+358 40 151 2879
kati.hollmen@hub.fi

 

 

Hallinto

Joni Sundelin,
toimitusjohtaja
+358 40 027 2995
joni.sundelin@hub.fi

Markku Valpas,
talousjohtaja
+358  46 850 7841
markku.valpas@hub.fi

Jouko Lehtonen,
liiketoimintajohtaja, varastointipalvelut
+358  44 491 6918
jouko.lehtonen@hub.fi

Janne Marttila,
liiketoimintajohtaja, sisälogistiikka
+358  50 317 3569
janne.marttila@hub.fi

Heikki Mantsinen,
liiketoimintajohtaja, sisälogistiikka
+358 40 538 8419
heikki.mantsinen@hub.fi

Sampo Arppola,
QHSE-päällikkö
+358  44 590 3121
sampo.arppola@hub.fi

Kehitys

Anssi Tura,
kehitysjohtaja
+358 50 3134 286
anssi.tura@hub.fi

Mikko Heinilä,
kehityspäällikkö
+358 44 792 3327
mikko.heinila@hub.fi

Teemu Hämäläinen,
kehityspäällikkö
+358 50 432 6907
teemu.hamalainen@hub.fi

Toimipisteiden yhteyshenkilöt

Hakkilan logistiikkakeskus

Juha Nisula,
tuotantopäällikkö
+38 50 401 7266
juha.nisula@hub.fi

Hyvinkää

Ilari Ruuskanen,
tiiminvetäjä
+358 50 322 5092
ilari.ruuskanen@hub.fi

Hämeenlinna

Jere Kortemaa,
yksikön päällikkö
+358 44 590 3105
jere.kortemaa@hub.fi

Kotka

Pekka Ruponen,
yksikön päällikkö
+358 50 352 6373
pekka.ruponen@hub.fi

Lahti

Jani Kronlöf,
yksikön päällikkö
+358 44 590 3155
jani.kronlof@hub.fi

Naantali, Turku

Aleksi Laakso,
yksikön päällikkö
+358 40 551 6606
aleksi.laakso@hub.fi

Riihimäki

Mikko Kousa,
yksikön päällikkö
+358 50 303 5212
mikko.kousa@hub.fi

Tampere

Heidi Haverinen,
yksikön päällikkö
+358 44 590 3163
heidi.haverinen@hub.fi

Vantaa

Samuli Magnusson, 
yksikön päällikkö
+358 50 328 5749
samuli.magnusson@hub.fi

Vantaa

Tomi Niemi, 
työnjohtaja
+358 40 847 9572
tomi.niemi@hub.fi

Vimpeli

Tuomas Antila, 
yksikön päällikkö
+358 50 3142 830
tuomas.antila@hub.fi

Talous ja hankinta

Anne Nieminen,
talouspäällikkö
+358 44 590 3123
anne.nieminen@hub.fi

Tuomas Soininen,
hankintapäällikkö
+358 50 321 0215
tuomas.soininen@hub.fi

 

 

HR

Kristian Taivassalo,
HR-päällikkö
+358 440 766 776
kristian.taivassalo@hub.fi

Erle Järvalt,
HR-asiantuntija
+358 50 435 9018
erle.jarvalt@hub.fi

 

 

Toimipisteet

Pääkonttori, 
Vantaa

Vanha Porvoontie 256b
01380 Vantaa
Katso kartta »

Hyvinkää,
ulkoistus

Hissikatu 3
05380 Hyvinkää
Katso kartta »

Hämeenlinna,
ulkoistus

Ruununmyllyntie 13
13210 Hämeenlinna
Katso kartta »

Kotka, ulkoistus, pakkaus- ja logistiikkapalvelut

Kehätie 70
48600 Kotka
Katso kartta »

Naantali, ulkoistus, puupakkauspalvelut

Rautakatu, 5
21110 Naantali
Katso kartta »

Riihimäki,
pakkauspalvelut

Lasitehtaanaukio 2
11910 Riihimäki
Katso kartta »

Tampere,
puupakkauspalvelut

Etu-Hankkion katu 1
33700 Tampere
Katso kartta »

Tampere,
ulkoistus

Yrittäjänkatu 21
33710 Tampere
Katso kartta »

Vimpeli,
logistiikkakeskus

Puusepänkuja 7
62800 Vimpeli
Katso kartta »

Vantaa,
lisävarasto

Hakkilankaari 1d
01380 Vantaa
Katso kartta »

Turku,
ulkoistus

Telakkakatu 1
20240 Turku
Katso kartta »

Lahti,
ulkoistus

Keskussairaalankatu 7
15850 Lahti
Katso kartta »

Vantaa,
ulkoistus

Koivuvaarankuja 2
01640 Vantaa
Katso kartta »

Vantaa,
ulkoistus

Tikkurilantie 140 B
01530 Vantaa
Katso kartta »

Laskutusosoitteet toimittajille

Käytössämme on osto-ja kululaskujen sähköinen käsittely. Vastaanotamme laskut ensisijaisesti verkkolaskuina.

Verkkolaskuoperaattorimme on Liaison Technologies Oy, y-tunnus 0859912-6. Operaattorin välittäjätunnus on 003708599126. Lisätietoja verkkolaskunlähettämisestä saatte osoitteesta support.europe@liaison.com.

Verkkolaskut:

HUB logistics Finland Oy

Y-tunnus 1637626-4
OVT tunnus 003716376264
Sarjanumero 16810053

HUB logistics Packaging Oy

Y-tunnus 0871816-4
OVT tunnus 003708718164
Sarjanumero 16810111

Hubstock Oy

Y-tunnus 0900160-8
OVT tunnus 003709001608
Sarjanumero 16810152

HUB logistics Service Oy

Y-tunnus 2738798-9
OVT tunnus 003727387989
Sarjanumero 16810129

HUB logistics 3PL Oy

Y-tunnus 1641384-6
OVT tunnus 003716413846
Sarjanumero 16810061

HUB logistics Handling Oy

Y-tunnus 2784178-2
OVT tunnus 003727841782
Sarjanumero 16810103

3D Property Invest Oy

Y-tunnus 2539426-1
OVT tunnus 003725394261
Sarjanumero 16810160

HUB yhtiö

HUB logistics Finland Oy

HUB logistics Packaging Oy

Hubstock Oy

HUB logistics Service Oy

HUB logistics 3PL Oy

HUB logistics Handling Oy

3D Property Invest Oy

Y-tunnus

1637626-4

0871816-4

0900160-8

2738798-9

1641384-6

2784178-2

2539426-1

OVT tunnus

003716376264

003708718164

003709001608

003727387989

003716413846

003727841782

003725394261

Sarjanumero

16810053

16810111

16810152

16810129

16810061

16810103

16810160

Sähköpostilla toimitettavat laskut:

Sarjanumeron tulee näkyä postiosoitteessa, jotta laskut voidaan ohjata oikealle HUB yhtiölle.

HUB yhtiön nimi, esim. HUB logistics Finland Oy
Sarjanro 168XXXXX
PL 861
00019 SSC

Lähetä PDF/JPG/TIF muotoiset laskut osoitteeseen:
scanning.europe@liaison.com

  • Sarjanumerolla tunnistetaan oikea vastaanottava HUB yhtiö
  • Laskut lähetetään sähköpostin liitetiedostoina (PDF/JPG/TIF)
  • Yksi lasku per tiedosto, joka sisältää yhden laskun kaikki sivut liitteineen. Laskun tulee olla sivu nro 1.
  • Yhdessä sähköpostiviestissä voi lähettää monta laskua (erilliset liitetiedostot).
  • Dokumentit eivät saa olla lukittuja, suojattuja tai pakattuja (zip).
Vieritä ylös